"Geçmişimizden aldığımız güçle geleceğinizi kuruyoruz"

Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce öğrenmek, eğitim, iş hayatı ve seyahat gibi birçok alanda büyük avantaj sağlar. Öğrencilerimizin İngilizce becerilerini geliştirmek için çalışıyor ve onları gelecekteki başarıları için hazırlıyoruz.

1950’li yıllardan itibaren farklı coğrafyalarda çok dilli (Multi-lingual) çocuklar yetiştirebilmek, çocukların bilişsel gelişimleri, yaratıcılıkları ve hafızalarını güçlendirmek için en önemli etmendir. Dil eğitimine erken başlayan bireylerin, geç başlayan bireylere göre çok daha başarılı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bizler Mefkûre Ortaokulu olarak bilimin ışığında çocuklarımızı en iyi yabancı dil bilgisi ve konuşma yetisiyle yetiştiriyoruz. Bu nedenle, farklı yaş gruplarında farklı programlara uyarlanmış ders sayılarıyla öğrencilerimizin hedef dilde gelişimine destek olarak günlük dil becerisini edinmelerini hedefliyoruz.

Tüm İlkokul seviyesinde haftada 14 saat İngilizce dersini 1 Main Course öğretmeni, 1 Skills ve 1 Native Speaker olmak üzere 3 farklı öğretmen görerek İngilizce öğrenimlerini devam ettiriyorlar.

Derslerde öğrenilen konulara paralel olarak hazırlanan etkinlikler ile öğrencilerimiz öğrendiklerini pekiştirme imkanı bulmaktadır. Okulun farklı alanlarında bulunan İngilizce panolar ve süslemeler ile eğitimde Gizil Öğrenme dediğimiz yaklaşım ile öğrencilerimizin sık sık İngilizce kalıplar görmesini ve farkında bile olmadan öğrenmesini desteklemiş oluyoruz.

Yapılan Yurt dışı Dil Kampları ile öğrencilerimiz İngilizce konuşulan ülkelerde bulunma ve onların kültürlerini tanıma imkanı elde ediyorlar.

  • Haftada 14 saat İngilizce ve 3 farklı öğretmen,
  • Sınıflar arası etkinlikler,
  • Kademeler arası etkinlikler,
  • İngilizce oyunlar ve yarışmalar,
  • Uluslararası etkinlikler,
  • Role-play etkinlikleri,

Tüm kademelerimizde OXFORD UNIVERSITY PRESS ile dil eğitimimizi daha güçlü adımlar ile ilerletiyoruz.

Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.
Merhaba. Bize haritadan kolayca ulaşabilirsiniz.

Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.